Druk 3D

Druk 3D czyli precyzja 16 mikronów!

Drukowanie przestrzenne – proces wytwarzania trójwymiarowych, fizycznych obiektów na podstawie komputerowego modelu.

Sprzęt, który wykorzystujemy w tej dziedzinie, to profesjonalna drukarka 3D Stratasys Objet. Jest ona stworzona do przetwarzania materiałów dedykowanych stomatologii. 

Materiały te są certyfikowane do kontaktu z  tkanką ludzką oraz istnieje możliwość ich sterylizacji.  Wykorzystując druk 3d, a tak dokładniej technologię druku – PolyJet, jesteśmy w stanie zachować precyzję nawet do 16 mikronów. Jest to niewątpliwy atut niezbędny do drukowania modeli o specjalistycznych zastosowaniach.

Drukarka 3D przeznaczona jest do tworzenia takich prac jak: szablony chirurgiczne (w implantologii), oraz produktów stomatologicznych dopasowanych do warunków panujących w jamie ustnej pacjenta. Druk 3d posiada również zastosowanie w takich działach jak implantoprotetyka, gdyż modele często drukowane są w celu osiągnięcia jak największej precyzji, walorów estetycznych oraz bezpieczeństwa na poziomie sterylności pracy.

Współpraca druku 3D i systemu CAD CAM sprawdza się bardzo dobrze i daje szybkie, precyzyjne rezultaty. Na bazie skanu wewnątrzustnego jesteśmy w stanie wydrukować model 3D, na którym w procesie CAD – projektujemy docelową pracę, a następnie w systemie CAM frezujemy gotowy już produkt. 

Druk 3D
Druk 3D

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli chciałbyś poznać naszą ofertę – zapraszamy do kontaktu.
Współpracuj z Miling Dental Lab